عبدالرضا نادری در خصوص مشوق جدید سرمایه گذاری در این منطقه ویژه گفت: فروش زمین در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به صورت ۳۰ درصد نقد و 70 درصد الباقی در اقساط ۲ ساله است که به منظور مساعدت با سرمایه گذاران و به عنوان عکس العملی به فشارها و تحریم های برخی کشورها، هیات محترم عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با درخواست این شرکت مبنی بر افزایش زمان پرداخت اقساط از 2 سال به 3 سال برای سرمایه گذارانی که تا پایان آذرماه سال 1397 نسبت به انعقاد قرارداد با این شرکت و خرید زمین مبادرت نمایند موافقت کرد.

لذا با امکان ایجاد شده فعلی، متقاضیان سرمایه گذاری می توانند با ارائه طرح توجیهی و در صورت تصویب و پذیرش آن توسط منطقه ویژه، تا پایان مهلت 2 ماهه از مشوق خرید زمین با شرایط ۳۰ درصد نقد و 70 درصد الباقی در اقساط 3 ساله برخوردار شوند.

نادری افزود: این شرایط در کنار سایر مزایای منطقه از جمله حداقل 7 سال معافیت مالیاتی از زمان بهره‌برداری، معافیت‌های گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده و امکان ترانزیت کالا از همه مبادی ورودی کشور به گمرک منطقه، امکان ثبت شرکت در منطقه پس از عقد قرارداد، صدور کلیه مجوزهای صنعتی و ساختمانی توسط مدیریت منطقه و بسیاری مزایای دیگر، فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی گفت: ایدرو به عنوان سازمان مسئول قانونی، مسئولیت سرمایه‌گذاری در ایجاد زیرساخت های اصلی منطقه را بر عهده داشته و در کنار آن نیز به عنوان بزرگترین سازمان توسعه ای کشور در احداث تعدادی از واحدهای صنعتی این منطقه ویژه به خصوص صنایع های تک و دانش بنیان مشارکت می نماید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی گرمسار افزود: در حال حاضر در حدود 200 هکتار از اراضی این منطقه به عنوان فاز اول از کل مساحت 2000 هکتاری آن به بهره برداری رسیده که 10 هکتار از آن نیز به عنوان محدوده محصور گمرکی با استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران عملیاتی گردیده است. همچنین بسیاری از زیرساخت‌های مورد نیاز این منطقه از جمله برق، آب شرب و معابر منطقه فراهم شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اتصال شبکه گاز منطقه نیز به شبکه سراسری تا پایان سال جاری و اتصال ایستگاه راه آهن اختصاصی منطقه به راه آهن سراسری تا نیمه اول سال آینده محقق می‌شود.

 

 

نادری گفت: مطالعات طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی گرمسار نهایی شده و در مراحل پایانی تصویب در شورای عالمی مناطق آزاد و ویژه می باشد. بر اساس این طرح جامع، پیش‌بینی شده که کل اراضی منطقه طی 10 سال مورد بهره برداری قرار گیرد.

منطقه ویژه اقتصادی گرمسار یکی از معدود مناطق ویژه کشور با موقعیت استراتژیکی عالی است که در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق تهران، ۵ کیلومتری غرب گرمسار و در محل تقاطع بزرگراه تهران ـ گرمسار و آزادراه قم ـ گرمسار قرار گرفته است. مسیر شمال شرق راه آهن کشور با عبور از داخل منطقه، کلان شهرهای تهران و مشهد را به هم متصل کرده و ایستگاه راه آهن گرمسار در فاصله ۳ کیلومتری آن قرار دارد.